Blog - hobby nastolatek czy porządna praca

Prowadzenie bloga, którego treści są dodawane systematycznie, kojarzony jestem z dodatkowymi pieniędzmi. Ale czy tak jest naprawdę? Ludzie zakładają blogi, żeby podzielić się swoimi zainteresowaniami i blog jest to dla nich przyjemnością. Są też blogerzy, dla których jest to jedyna praca, z której mają pieniądze. Na co dzień siedzą oni w domu i wymyślają tematy, aby dodać post, za który dostaną wypłatę. Wiec jak to jest z tym blogowaniem?

Ja prowadzę bloga od roku i od tego czasu nie zarobiłem, ani grosza, a wręcz więcej straciłem. Szablon, tło, promocja to wszystko kosztuje. Chcesz czy nie chcesz, musisz trafić do największej liczby odbiorców bo inaczej twój blog zniknie w tłumie. Musisz to robić, aby twoja motywacja nie malała, bo gdy widzisz jedno wyświetlenie w statystykach to, aż ci się nie chce pisać. Jest teraz tysiące blogów. Każda nastolatka bądź nastolatek, choć przeważają kobiety, piszą teraz bloga  i w ten sposób podążają w ślady sławnych blogerów, bo myślą, że będą miały z tego pieniądze. Zakładają blogi z koleżanką, z kolegą, z chłopkiem, dziewczyną. Teraz jest moda na blogi, każdy chce być teraz sławnym blogerem modowym, nawet jeśli w ogóle się nie zna na modzie. A co jeśli przyjaźń upadnie, chłopak zostawi cię, a ty będziesz chciała dalej prowadzić bloga. Blog też ma upaść, a ty przecież tego nie chcesz. Zakładasz nowego, ale trudno jest odbudować coś, co się robiło przez tyle lat. Ludzie prowadząc bloga i widząc, że nic się nie dzieje zostawiają go, bo myśleli ze nagle będą bogaci. Są blogerzy, którzy naprawdę się z tego utrzymują, ale nie warto rzucać dla bloga studiów bądź pracy.

Niestety aby dojść aż tak daleko trzeba naprawdę dużo się starać, aby blog był jedynym źródłem utrzymania, potrzeba lat. Znam ludzi, którzy z tego żyją i naprawdę nie narzekają na brak pieniędzy, ale to nie przychodzi tak szybko jak większości się wydaje.
    Może nawet tak być, że nigdy nic nie zarobię, ale piszę, bo to lubię.
PANTS/SPODNIE     PEPCO
SHOES/BUTY       REEBOK 
JACKET/KURTKA RESERVED

HAT/CZAPKA    NIKE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz