Urodzeni z nienawiści


Ile mieli lat wasi rodzice jak was urodzili?
     Gdy widzę młode dziewczyny z brzuchem to zastanawiam się jak będzie wyglądać ich dalsze życie. Czy sobie poradzą? Czy będą miały wsparcie w rodzinie? Czy może jednak wszyscy się od nich odwrócą? Czy na pewno są one wystarczająco dojrzałe aby mieć dziecko? Czy ich rodzice udźwigną ten ciężar?
    Wiem, że to zależy od osoby albowiem jedni dojrzewają szybciej a inni wolniej. Jedni twierdzą,  że wiek to tylko cyfra a inni, że wiek się nie liczy, ponieważ niekiedy szesnastolatek jest dojrzalszy od trzydziestolatka. We współczesnym świecie co raz częściej możemy spotkać na ulicach naszych miast "dziewczynki" spacerujące z wózkami. Społeczeństwo różnie reaguje na ten widok, jedni nie zwracają na to uwagi, a inni wręcz przeciwnie, są wręcz oburzeni że tak młoda osoba, która praktycznie sama jest jeszcze dzieckiem sprawuje już opiekę nad małą istotką. Dochodzi do tego z różnych powodów. Jedni twierdzą, że to kwestia wychowania rodziców, a inni że to okres buntowniczy. Tak naprawdę wpływa na to wiele czynników, czasami jest to zła sytuacja w domu, a czasami jest to po prostu głupota, ciekawość lub złość. Jednak pamiętajmy że złość czy ciekawość minie, a dziecko zostanie już z nami na zawsze.

    Jak wygląda ich dalsze życie? Niektóre dziewczyny mają to szczęście, że otrzymują wsparcie od ojca dziecka oraz swoich rodziców. Często niestety bywa tak, że pozostają z tym zupełnie same, gdyż partner ze strachu odchodzi od nich a rodzice i znajomi odsuwają się i udają, że ich nie znają. Prowadzi to do tego, że często takie matki popadają w różne uzależnienia, zawalają szkołę, a dzieci są im odbierane i trafiają do domu dziecka albo zastępczych rodzin. Dlatego też tak bardzo ważne jest tu wsparcie najbliższych. Osobiście znam kilka dziewczyn, które pomimo tego, że we wczesnym wieku zaszły w ciążę poradziły sobie z tym, skończyły szkołę, studia, znalazły dobrą pracę i wiodą szczęśliwe życie. I tak powinno być w każdym przypadku. Nigdy nie wolno się poddawać, trzeba pokonywać problemy i myśleć o przyszłości swojej i dziecka, bo ono nie jest niczemu winne, że pojawiło się na świecie.

     Na sam koniec taka rada, dla wszystkich młodych dziewczyn. Poczekajcie i  dorośnijcie zanim postanowicie zabawić się w młodych rodziców, bo czasami tak zwana "wpadka" może doprowadzić do tragedii. Nacieszcie się najpierw swoim życiem, a później dopiero myślcie o zakładaniu rodziny. Czasami warto pomyśleć zanim, pójdzie się do łóżka, bo konsekwencje mogą wywrócić nasze życie do góry nogami... 

     Wszystkim młodym mamom, życzę aby zawsze miały wsparcie w partnerze i  rodzinie, bo to nie koniec świata i nie można się poddawać! Kiedyś ta mała istotka podziękuje Wam za to, że się nie poddałyście i będzie Wam wdzięczna do końca życia!


PANTS/SPODNIE    CROPP 
BLOUSE/BLUZA     BLUE STAR
SOCKS/SKARPETKI  REEBOK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz