Można być szczęśliwym w życiu, nie doświadczając cierpienia?


 Pewien chłopak siedział i rozmyślał nad tym co było, nad tym co go jeszcze czeka. Czuł z dnia na dzień coraz większy ból. Dni nie wyglądały tak jakby on tego chciał. Każde słowo go krzywdziło. Zamiast podawać mu rękę, wszyscy śmiali się z niego. Nie wiedział, czy zadawanie mu bólu sprawiało ludziom przyjemność, czy robili to z przyzwyczajenia. Co takiego zrobił, że czekało go tyle cierpienia? Czy oni są zadowoleni, ze swojego postępowania? Czy właśnie tego chcieli? Na co ich jeszcze stać? Czy ma tyle siły by się podnieść i zacząć nowe, lepsze życie?


   Chłopiec czuł jak jego uczucia zanikają, z dnia na dzień stał się bestią bez serca. Już wiecie czemu taki jest? Ludzie doprowadzili go do tego. Krzywdził, tak jak został skrzywdzony. Tak został nauczony i do końca życia nie chciał już się zmienić. Czym był starszy, tym bardziej nie mógł się uwolnić od chęci zemsty. 
   
   To co widział jak był małym chłopcem, od środka go rozwalało. Widział jak tata bił mamę. On sam próbował jej pomóc, lecz w odwecie dostawał od taty w twarz. Wiedział, że jedynym ratunkiem dla niego jest picie. Zakrwawione ręce, wszędzie krew, tak zaczynał każdy swój dzień. W szkole też nie było lepiej, rówieśnicy naśmiewali się z niego i poniżali go. W domu panowała bieda, nie stać go było na nowe ubrania, a nawet na wodę, aby się porządnie umyć. Spał w ubraniu, było mu zimno, wokoło grzyb na ścianie, tak wyglądał jego pokój, który dzielił z młodszą siostrą. 
  
   Uciekał z domu, spał u znajomych albo na dworcu, lecz rodzice go nie szukali. Nie martwili się czy coś mu się stało, czy jeszcze żyje. Chłopiec miał jedno marzenie, chciał być piłkarzem. Codziennie przechodząc obok boiska, widział jak jego dawni koledzy biegają za piłką. Chciał do nich dołączyć, ale wiedział że oni nie chcą go znać. Chciał się uczyć, lecz jego biurkiem była podłoga. Widział jak rodzice się codziennie kłócą. Miał marzenia, których nie mógł spełniać. Sięgnął po narkotyki, złapał za żyletkę. Nie mógł sobie w życiu poradzić. Wiedział, że rodziny się nie wybiera. Ale w domu, zamiast spokoju widział  codziennie policje.

  Trafił do domu dziecka, niby było lepiej, ale tęsknił za rodzicami i za siostrą. W szkole w której się uczył był klub piłkarski. Jednak pewnego dnia wdał się w bójkę na treningu i został wyrzucony ze szkoły. Na starość jest mu ciężko uciec od nienawiści do ludzi którzy go skrzywdzili.

   Trafił do więzienia. Rodzice i siostra co jakiś czas, w żółtej torbie przynosili mu jedzenie i stare zniszczone książki. Nie myślał o niczym innym tylko o niej. Dni w więzieniu, mijały bardzo wolno. Każdego dnia czekał aż ktoś do niego przyjdzie i przyniesie mu jego szczęśliwą torbę. Upragniona rzecz dawała mu nadzieje na kolejne dni. Wiedział że dopóki żyje, wszystko będzie dobrze, gdy ją widział odruchowo się uśmiechał. Nie ważne co w niej było, był szczęśliwy gdy miał ją przy sobie. Miał w niej wszystko co do życia mu było potrzebne, chociaż nie były to rzeczy dobrej jakości wiedział, że zawsze coś w niej znajdzie.

    Gdy wychodził z więzienia odbierała go rodzina, wraz z  jego ulubioną torbą.
Tego dnia, torba była pusta, nie było niczego co by go mogło uszczęśliwić. 
Był przekonany że nie ma szczęścia w życiu i nigdy już go nie spotka nic dobrego.

   Wracając do rodzinnego domu, nagle zobaczył wyremontowane mieszkanie, szanujących się rodziców i szczęśliwą siostrę. Był zdziwiony tym widokiem. Pierwszy raz widział na oczy biurko, a na nim swoje ulubione książki. Rodzice zapisali go do jednego z najlepszych klubów piłkarskich. A w następnym tygodniu zaczął pracę.

   Nie spodziewał się, że jego życie wywróci się do góry nogami i wszystko się tak ułoży. Po tylu latach cierpienia, zaznał prawdziwego szczęścia. Wiedział już, dlaczego torba była pusta, bo zrozumiał wtedy, że to co jest najpiękniejsze jest wokół niego.


 Uświadomił sobie, że nigdy nie wolno się poddawać, że teraz jest ciężko aby później było łatwiej.

PANTS/SPODNIE    H&M BLUE
JACKET/KURTKA  DIVERSE IRIDIUM LIMITED
SHOES/BUTY      NIKE AIR MAX 90 
BAG/TORBA      
NIKE PERFORMANCE TM TRAIN MX AIR MEDIUM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz